V pondělí 18. května od 20 hodin proběhne další Live setkání s biskupem.
V úterý 19. května se koná od 19:30 v sále na biskupství večer chval.
Ve středu 20. května si můžete vybrat buď přednášku Radka Tichého „Když se při mši ztrácím“ od 18:00 v sále biskupství, nebo filmový večer v Západočeském Muzeu, kde se od 19:00 uvede film „Nahoře nebe, v dolině já“.
V pátek 22. května se uskuteční v kostele celodenní adorace 8.00 – 22.00. Poslední pátek bude Noc kostelů, proto je adorace přesunuta o týden dopředu.
V sobotu 23. května zve pan biskup všechny, kteří procházejí nebo prošli rozvodem, k setkání na biskupství od 10:00 do 15:30. Na programu je sdílení a diskuze s biskupem Tomášem, příspěvek P. Augustina Kováčika OPraem, společný oběd a modlitba.
V předvečer Slavnosti Seslání Ducha Svatého jsme zváni k zastavení a modlitbě. Duchovním slovem provede biskup Tomáš, hudební a modlitební doprovod zajistí Ekumband. Přijďte prožít večer ztišení a otevřít své srdce pokoji, naději a působení Ducha Svatého. Začátek v 18:30 v katedrále.
Příští neděli oslavíme Seslání Ducha Svatého, kterou končí doba velikonoční.
Slavnost Těla a Krve Páně bude letos v Plzni probíhat jinou formou než v minulých letech. Po společné domluvě kněží vikariátu a biskupa Tomáše se letos neuskuteční klasický eucharistický průvod.
Hlavní smysl slavnosti však zůstává stejný: nést Krista do světa, svědčit o jeho přítomnosti a modlit se za naše město i za všechny lidi, kteří v něm žijí. Zároveň si uvědomujeme, že dnešní společnost často ztrácí schopnost rozumět znamením víry a že je potřeba hledat i nové cesty, jak přiblížit Kristovu blízkost dnešnímu člověku.
Mše svatá bude slavena v kostele Panny Marie Růžencové. Po svatém přijímání a adoraci vyjde průvod před kostel, kde biskup Tomáš udělí eucharistické požehnání městu i všem přítomným.
Poté budou účastníci rozesláni na různá místa ve městě — například k nemocnici, škole, úřadu nebo věznici — aby se tam tiše modlili za lidi a žehnali našemu městu. Každá farnost si může zvolit vlastní místo služby a modlitby.
Smyslem této formy slavnosti je připomenout, že Krista neneseme pouze v monstranci, ale také ve svém srdci. Každý pokřtěný je totiž povolán stát se jakousi „živou monstrancí“, která přináší víru, pokoj, naději a modlitbu do každodenního života.
Sbírka minulé neděle na Katolická média činila 14.002Kč. Děkujeme.