Ohlášky

32. neděle v mezidobí

Ohlášky a jiná sdělení - 8. listopadu 2020

 
  • Povzbuzujeme vás v této době ke svaté zpovědi, dokud nejsou u zpovědnice fronty.
  • Letos si připomínáme 400 let od bitvy na Bílé hoře. U této příležitosti se mělo v předvečer bitvy 7. listopadu sejít na Bílé hoře 100 katolických kněží a 100 protestantských kazatelů a pastorů, aby společně deklarovali, že to, co se zde před 400 lety stalo, už nebude více zatěžovat a ovlivňovat naše vzájemné vztahy. Z důvodu pandemie je tato iniciativa usmíření přesunuta na jaro 2021. V neděli 8. listopadu od 15.00 se u mohyly na Bílé hoře uskuteční ekumenické nešpory, kterým bude předsedat mimo jiné pan arcibiskup Jan Graubner. Po jejich skončení bude následovat odhalení Kříže smíření. Přenos bude vysílat TV Noe.
  • V těchto dnech si také připomínáme rok od lidových misií v naší farnosti. Zveme vás k oživení ducha a témat této pro nás milostiplné doby. Přednášky si můžete poslechnout přes naše webové stránky, najdete je v postranní liště s názvem Kázání z lidových misií.
  • V úterý 5. ledna 2021 v 19:00 na faře ve Františkánské 11 začnou Kurzy Alfa. Jejich cílem je představit hledajícím živého Ježíše Krista:
     - vstup zdarma, přihlášky do 15. prosince 2020 na tel.: 737 814 525 nebo e-mail:                                       farnost.plzenkatedrala@bip.cz
     - průběh večera: lehká večeře - uvedení tématu - otevřená diskuze
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.