Ohlášky

4. neděle velikonoční

12. května 2019 - neděle Dobrého pastýře


1. čtení: Sk 13,14.43-52
Odpověď k žalmu: Jsme jeho lid a stádce jeho pastvy.
2. čtení: Zj 7,9.14b-17
Evangelium: Jan 10,27-30

Z liturgického kalendáře


14.5. Svátek sv. Matěje, apoštola

16.5.  Svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech, patrona našeho kostela i farnosti; v našem kostele slavíme patrocinium, máme tedy slavnost

Ohlášky a jiná sdělení

 • Úterý společenství modlitby.
 • Ve čtvrtek setkání dříve narozených.
 • Během mše sv. ve všední dny není homilie, protože při májových pobožnostech čteme krátká zamyšlení P. Antonína Hýži. Dává nám to příležitost k osobnímu naslouchání, co k nám Bůh mluví skrze liturgická čtení.
 • Ve čtvrtek 16. května bude májová pobožnost přede mší sv. v 17.50. Poutní mši sv. bude sloužit biskup Tomáš. Udělejte si čas nejen na mši sv., ale i na setkání po bohoslužbě a nechte se překvapit.
 • Máte-li prostor, chuť a ochotu pomoci při Noci kostelů, stále je místo, kam podat pomocnou ruku.

  K zamyšlení

  Je radostí slyšet, že Bohu na nás záleží. Dnešní evangelium jde však mnohem dál. Vztah člověka a Boha je postaven na „slyšení“, tedy každý, kdo zaslechne Boží volání a reaguje, zakusí nesmírný dar, jakým je život věčný. Ale nepřehlédněme popis vztahu Otce a Syna. Otec svěřuje „ovce“ Synu. Je to dar Otce Synu! Syn ovce zachraňuje a přivádí k Otci. Jsme tedy hříčkou Otce a Syna? Jestliže je vše postaveno na „slyšení“ resp. neslyšení, pak nejde o hříčku, ale výzvu k hlubokému vztahu. Pastýř není diktátor! Na skutečný vztah Bůh reaguje svým absolutním nasazením se pro člověka, jak říká druhé čtení. Stačí Bohu odpovědět a nechat se jím vést. (zdroj Vira.cz)

   

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.