Nedělní kázání

1. neděle postní - 18. února 2024

 

Obraťte se a věřte evangeliu. Možná, že se to dnes jeví jako fráze, ale není to tak. Pán Ježíš prázdné obraty nepoužíval. Citovaná věta vybízí k otázce čemu dnes člověk věří. Vybízí k otázce čemu, nebo lépe komu, věřím já. Denně se setkáváme s mnoha slovy, přijímáme mnoho zpráv.

Rád bych se podělil o vlastní zkušenost s takovýmto přijímáním zaslechnutého.
Na duchovní obnově před cca 10 lety jsme byli vyzváni, abychom chvíli naslouchali Bohu. Tehdy jsem v sobě uslyšel slova – Miluji tě! Vzal jsem to jako vyznání Boží lásky, Bůh ke mně mluví o své lásce. Chápal jsem to rovněž jako moje vyznání lásky vůči Bohu. Najednou do toho vstoupila jiná slova – Vyrazím ti zuby! Pochopil jsem, z které strany vítr vane, ale nerozrušilo mně to, neboť to bylo v souvislosti s tím, co se stalo týden předtím.

Při fotbale jeden z hráčů spadl, ale nebylo to nijak vážné. Teprve večer ho začala hodně bolet ruka, na kterou spadl. V noci nemohl bolestí spát a v tom uslyšel – Polámu ti kosti. To ho v bezesné noci ještě více rozbolavělo. Ráno jsem vezl postiženého na pohotovost a on mi celou záležitost vyprávěl. Vyšetření ukázalo, že kosti jsou v pořádku a ruka je jen naražena. Mohli jsme se vrátit a pokračovat v duchovní obnově, kterou tento mladý muž vedl. Hned po návratu z nemocnice jsme slavili mši svatou. Při zpěvu žalmu jsem doslova zajásal, neboť se
zpívalo - Chrání všechny jeho kosti, ani jedna z nich mu nebude zlomena.

Zlý může mluvit, ale Pán nás nikdy v naší situaci neopustí.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.

Soubory ke stažení